Правила безпечного корисуванням інтернетом

       
Загальнодоступність та поширення Інтернату призвели до появи категорії користувачів, які завдають шкоди іншим. Саме тому важливо розуміти, як убезпечити себе під час роботи в Інтернеті.
  Щоб протистояти атакам зловмисників, слід використовувати спеціальне програмне забезпечення та додержуватися правил безпеки. Основну загрозу становлять віруси, хробаки та програми типу «троянський кінь». Щоб запобігти зараженню комп'ютера вірусом, необхідно обов'язково використовувати програму для захисту. Кожен користувач має розуміти, що таке комп'ютерний вірус та які існують правила запобігання зараження комп 'ютера вірусом.
       Користувачі Інтернету часто вважають, що відомості, які знаходяться на сайтах, завжди достовірні і не містять помилок. Необхідно навчитися визначати, чи містить сайт повні, не застарілі і надійні дані, а також критично сприймати отримані відомості та аналізувати їх якість та достовірність.
         Чи завжди безпечна робота в Інтернеті?
   З часом до Інтернету під'єднується дедалі більше користувачів. Проте жодних засобів захисту від несанкціонованих дій Інтернет не має. Загальнодоступність та поширення Інтернату призвели до появи певної категорії людей, яких називають хакерами. Хакери без дозволу власника комп'ютера використовують або знищують дані. Мотиви їхніх дій можуть бут різними: помста, винагорода, самовираження (дехто робить це задля розваги, інші – щоб показати свою кваліфікацію). Тому виникла актуальна проблема захисту під’єднаних до Інтернету комп'ютерних систем. Адже зі збільшенням кількості користувачів Інтернету збільшилася й кількість різних зломів, так званих атак. 
      Хакерство — неавторизований доступ до комп'ютерних даних, злам програми. Для нанесення шкоди іншим користувачам застосовуються найрізноманітніші засоби. Основну загрозу становлять комп 'ютерні віруси, хробаки та програми типу троянський кінь.
        Поради безпечного користування Інтернетом
• Використовуйте контрольовані чат-кімнати.
• Ніколи не погоджуйтеся зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
• Ніколи не давайте про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурсах.
• Не завантажуйте програми, музику або файли. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
• Розповідайте батькам про те, що або хто в онлайні примушує вас почувати себе незручно або налякано.
• Не давайте свої адреса електронної пошти, не відповідайте на "сміттєву" пошту та використовуйте фільтри електронної пошти.
• не відвідуйте сайти з агресивним змістом, або самі не розміщайте персональну інформацію та фотографії.
• не використовуйте Internet для розповсюдження пліток, не хуліганіть або не загрожувати іншим.
• консультуйтеся з батьками, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
• Не грайте в онлайнові азартні ігри . Азартні розваги в онлайні є незаконними.

"Онляндія - безпека дітей в Інтернеті"


Немає коментарів:

Дописати коментар